Bugun...


Mastöb kongresinde tek yürek Adil Gevrek dedi.
AHA İSTANBUL - Malatya sivil toplum örgütleri birliği olağan genel kurulunda yeniden Adil Gevrek seçilerek bir dönem daha Malatya'lıların birlik patronu oldu.

Mastöb kongresinde tek yürek Adil Gevrek dedi.

Mastöb genel kurulu kongresinde başkan Adil Gevrek yanı sıra Av. Abdullah Eraslan"da adaylığını koyarak kongre yarışında yerini aldı.  Bağcılar Güneşlide bulunan Wyndham Grand otelde kongre yapılırken program sunuculuğu Tv program yapımcısı Ali Karadeniz yaptı. Verilen önergelerde iki divan başkanlığı teklif geldi. Adil Gevrek taraftarlarının verdiği teklif oy çokluğu ile kabul edilirken  Divan başkanlığına Fehmi İlhan, üyeliklere Halim Bölükbaşı, Rabia Karaköse, Mahmut Ali kaşifoğlu  seçildi.  

Kongrede açılış konuşması yapan başkan Adil Gevrek "Mastöb'ün yapmak istediği birlik bereberliği korumak kardeşliği pekiştirmektir. Malatyanın Kurucu başkanı Ahmet Karaaslan  ve Bekir Alyüz'e teşekkür ediyorum. Bu güne kadar emek vermiş herkese canı gönülden teşekkür ederiz. Malatya'da 60'a yakın ilin temsilcisini Malatya da ağırladık. Malatya sivil toplum örgütlerinin büyük sivil toplum kuruluşu  olduğunu herkese gösterdik. Bize destek veren herkese canı gönülten teşkekür ediyoruz. Sivil toplum örgütlerini bir çatı altında topladık. Kızılay kampanyası ile rekoru kırdık. Bu hayırlı bir hizmetti. Ülkemiz adına öncü bir hizmetti. Mastöb çıtasını yükselterek tüm Malatya derneklerini bir çatı altında toplamaya çalışıyoruz. Güçlü bir Malatya güçlü sivil toplum örgütünü kurmaya çalışıyoruz. Malatyanın değerlerinede sahip çıkmamız lazım. Sivil toplum örgütlerinin Malatyaspora çok büyük emekleri var. Malatyamızın markası olan Yeni maltyasporuda süper lige çıkardık. Sivil toplum gücünü buradada hissettik. Malatyanın tüm düşüncelerinin bir olması lazım."dedi.  Eleştirelerede cevap veren Adil Gevrek Adil Gevrek'in Yenimalatya spor başkanlığı görevine görevinin zor olduğunu ancak Mastöb yönetiminin özverili çalışması ile kendisini aratmadıklarını kendilerine canı gönülden teşekkür etti. 

Adil Gevrek "Burası hizmet etme yeri buranın kapısı sonuna kadar açıktır. Diğer adayımız Abdullah başkanı tanırım, Malatya sevdalısıdır. Diğer insanlar Kongreden kongreye seçimden seçime gelerek olmaz. Dernekleri iyi bilmek lazım" gerektiğini dile getirdi. Aday olmasından dolayıda teşekkür etti. kazanan Mastöb, kazanan Malatya, kazanan ülkemiz olmalı diyerek selamlama konuşmasını bitirdi.

Adaylardan Av. Abdullah Eraslan  konuşmasında " Her zaman Malatya adına kim hizmet edecekse sonuna kadar arkasındayız. Mastöb projelerinde eksiklikler var. Malatyanın projelere ihtişyacımız var. Malatya kaysısı dünyanın % 75'ini karşılıyor. Kayısı okulu açmamız lazım. halkımızı eğitelim. Pazarımız dışarısı olduğundan Avrupa standartlarına uygun üretmemiz lazım. diyerek Marka Şehir Malatya olunması için çalışmaları önerdi. İkinci üniversiteyi ve Malatya için yapılacak birçok eksiklikleri  gündeme getirdi. Konuşması sonunda adaylıkdan çekildiğini dile getirdi. 

Başkan Adil gevrek'in konuşmasından sonra   söz hakkı  Bilgin Akbal daha önceden mahkeme kararı ile iptal edilen kongrenin alınan kararlarının bu kongrede görüşülmesi talebi salonda gerginliklere sebep verirken sağ duyu öne çıktı. Söz alanlar birlik beraberlik vurgusu ile kongreye geçilmesini istedi. Kongre üyesi 2010 kongresi burada konuşulacaksa diyerek Mahmut Ali Kaşifoğlu  divana istifasını sundu. Kongre divanı çoğunluğu sağladığından dolayı 3 kişi olarak devam etti. 

Divan başkanı Fehmi İlhan, Bilgin Akbal vermiş olduğu önergesini oylara sunarken oy çokluğu  ile ret edildi. 

Kongre seçim öncesi Mastöb raporlarını Av. Özge Özçelik ve Mastöb kadın kolları başkanı Canan Altuntaş okudu. Söz alan konuşmacılar çalışmalar hakkındaki görüşlerini bildirdi. Mastöb başkan vekili Hamza Boztepe'de konuşmasında kendi dönemlerinde mülk aldıklarını yeni dönemdede Külliye niteliğini taşıyacak yeni bir yer kazandıracakları müjdesini verdi. 

Doğanyol dernekler birliği başkanı Uygun Öztürk konuşmasında Mastöbde 3 dönem hizmet ettiğini bugün itibari ile ayrıldığını, bundan sonra mahkeme sürecinin artık olmayacağını genel merkezi takip edeceklerini desteklerini vereceklerini sözlerine eklerken alkışlarla taktir edildi. 

Seçime geçilen 2. adayın çekilmesi ile divan başkanlığı sandık oylamasından vaz geçilip oylara sunularak kongrenin yapılmasını teklifle delegeler evet oyu kullandı. Yapılan oylamada  Adil Gevrek ve yeni yönetimi yapılan kongrede yeni bir dönem için bir daha seçildi. 

Malatya dernekler federasyonu başkanı Yılmaz Durmuş ve adaylıkdan çekilen Avukat Abdullah Eraslan başkan Adil Gevrek'i ilk tebrik edenler oldu. 

Kongre sonunda yeniden başkan seçilen Adil Gevrek teşekkür konuşmasında " Av. Abdullah Ersaslan'a teşekkür ederek ileri dönemde kendilerinin fikirlerini her zaman dikkat edeceklerini kendisinin Malatya sevdalısı olduğunu çok iyi bildiğini, kendilerinin hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmadıklarını dile getirdi. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Türkiyenin Cumhurbaşkanı olduğunu saygı duyulması gerektirğini ifade etti. Başkan Adil Gevrek herkesin derdinin Malatya olduğunu dile getiriken kültür merkezi yapımı için çalışmalar yapacaklarını sözlerine ekledi. 

Malatya dernekler federasyonu başkanı Yılmaz Durmuş'da kürsüye çıkarak yeni yönetime hayırlı olsun dedi. 

Kongrede çok özel konuklar yer alırken  Madef Malatya dernekler federasyonu başkanı Yılmaz Durmuş, Yeni Malatyaspor kulübü 2. başkanı Aziz Yalçınkaya, Miad başkanı Yunus Akdaş, Pütürge derbnekler federasyonu başkanı Cihan Akköse ,  Malatya Konfederasyon başkanı Aziz Damar, Ankara  Akçadağ dernek başkanı Nazife Özdemir,  Küçükçekmece Malatyalılar dernek başkanı Mustafa karakaş,Rıka dernek başkanı Hasan Arıkboğa,  Doğanyol dernekler birlik başkanı Uygun Öztürk, Şiro Zarota dernek başkanı Hüseyin memiş, Pütürge Malatya Pürütge Tatlıcak dernek başkanı Zeki Keklik,  Pütürge Hüsükuşağı dernek başkanı Yusuf Usul, Dilek dernek başkanı Ali Karadoğan, Dünya malatyalılar gazeteciler dernek başkanı Muzaffer Tunç, Mardin marmara dernekler federasyon başkanı Fuat Bodur, futbolcu  Menejer Manadou, Sanatcı Selahattin Alpay, Genç Mastöb başkanı Bilal Elmas,  Söğütlü dernek başkanı Nusret Akpolat, Avcılar dernek başkanı Adnan Çoban , gazeteci Ferhat Canbay, Mehmet Tokgün, Hasan Selçuk, ve ismini sayamadığımız çok sayıda katılımcılar yerlerini aldılar. 

Kongre sonunda yeni yönetim ve katılımcılar fotograf karelerine yansıyarak birlik beraberlik mesajı verdiler. 

Mastöb yeni yönetim kurulu

Başkan Adil Gevrek, 

ASİL YÖNETİM KURULU : Hamza Boztepe, Hasan Karakuş, Ahmet Güler, Selahattin Alpay, Hasan Arıkboğa, Yusuf Canbay, Özge Özçelik, Nazife Özdemir, Mustafa Karakaş, Cihan Akköse, Mehmet Yalçınkaya, Murat Kılıçkurtaran, Bilal Elmas, Ramazan paşahan, Ali Özcan, Hacı Bayram Okumuş, Fikri Menteş, Mehmet Çoşer, Turgut Koç, Serdar Ökten, Yusuf Usul

YEDEK YÖNETİM KURULU ; Halim Bölükbaşı, Nevzat Gültekin, Yaşar Yaman, Halil Alabay, Ömer Adıyaman, Ramazan Gökdemir, Devran Yalçınkaya, Metin Akyüz, Şemsetrtin Motor, Mehmet Ayhan, Genç Osman Kemal Turan,

DENETLEME ASİL ÜYELER : Osman Gören, Celalettin Özyavuz, Ramazan Tozal, Erdal Tunç, Özgür Özçelik, 

DENETLEME  YEDEK ÜYELER; Basri Düzenli, Ahmet Ayhan, İbrahim Balcı

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELER; Fehmi İlhan, Rabia Üçtepe Karaköse, Mehmet Erdoğan, Hasan Kocabey, Ahmet İlbak

DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER : Ahmet Gökduman, Metin Demirkaya, Kasdım Göktürk,

SİCİL KURULU ASİL ÜYELER : İbrahim Bozkurt, Önal İnaltekin, Canan Altuntaş, Ali Karadoğan, Ramazan Demir

SİCİL KURULU YEDEK ÜYELER: Cumali Taner, Mustafa Bahadır, Mehmet Gencer

 
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSI

Bu haber 1615 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 7 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI