Bugun...


MALATYA VALİSİ MUSTAFA TOPRAK'IN BERAT GECESİ TEBRİK MESAJI

MALATYA VALİSİ MUSTAFA TOPRAK'IN BERAT GECESİ TEBRİK MESAJI

Reklam
Milli ve manevi değeri haiz gün ve geceler, insanlar arasında gönül köprüleri tesis etmekte, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendirmektedir. Aralarında kırgınlık, küskünlük, dargınlık bulunan insanlar, bu gün ve geceler vesilesiyle dünyevi hırslarını bir tarafa bırakarak yeniden kucaklaşmakta, Peygamber Efendimiz'in ifade buyurduğu gibi bir duvarın tuğlaları misali yeniden kenetlenmektedir.

        Zira insanoğlu sosyal bir varlıktır ve tabiatı gereği ailesi, dostları, komşuları ve sosyal çevresi ile birlikte yaşayacak şekilde yaratılmıştır. İnsan sevgiye, paylaşmaya, dayanışmaya, yardımlaşmaya muhtaçtır ve hayatın zorluklarına tek başına dayanmaya müsait olarak yaratılmamıştır. Çeşitli nedenlerle sosyal çevreleriyle ilişkileri zedelenen insanlar için milli ve manevi günlerimiz ve gecelerimiz bulunmaz bir fırsat teşkil etmektedir. "Kurtuluş, arınma, af" anlamlarını taşıyan, Ramazan Ayı'nı müjdeleyen Berat Gecesi de işte bu müstesna gecelerden birisidir.

        Bu gece vesilesiyle yapacağımız inanç ve ibadet gerekleri ile birlikte, anne ve babamızı, akrabalarımızı, aile büyüklerimizi, komşularımızı, kimsesiz ve muhtaç kardeşlerimizi, yetim ve öksüz çocuklarımızı, Şehit Ailelerimizi ve Gazilerimizi imkânlar dâhilinde ziyaret etmek, onları unutmadığımızı göstermek, onlara değerli olduklarını hissettirmek hem Cenab-ı Allah'ın rızasına hem de kadim gelenek ve göreneklerimize uygun olacaktır.

        Bu duygu ve düşüncelerle, Muhterem Malatya Halkımızın, Aziz Türk Milleti'mizin ve bütün İslam Âlemi'nin Berat Gecesi'ni tebrik ediyor, bu kutlu gecenin bütün insanlığın affına vesile olmasını, bütün dünya milletlerine barış ve huzur getirmesini, dualarınızın ve ibadetlerinizin kabul buyrulmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
 
                                                                                                                                                                                                              Mustafa TOPRAK
                                                                                                                                                                                                                     Malatya ValisiBu haber 1324 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ2 + 2 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI